5 sposobów na utrzymanie zdrowych oczu

 Strona główna / Wszystko o soczewkach / 5 sposobów na utrzymanie zdrowych oczu

5 sposobów na utrzymanie zdrowych oczu

Twoje oczy są Twoim osobistym oknem na świat i zdecydowanie powinieneś nie tylko dbać o swój wzrok, ale także rozumieć sposoby jego poprawy. Oczywiście, istnieją wskazówki zapobiegawcze, które możesz rozważyć, ale o wiele ważniejsze jest, aby pogodzić się z możliwymi sposobami, w jakie może dojść do utraty wzroku. Uncja mądrości jest warta więcej niż funt niewiedzy.

Styl życia ma wpływ


Zdrowie oczu jest naprawdę skoncentrowane na stylu życia, a niektóre aspekty codziennych praktyk mogą mieć szkodliwy wpływ na utratę wzroku. Na przykład, zdrowa żywność poprawia wzrok, a niezdrowa może prowadzić do choroby wzroku. Ponadto, regularne ćwiczenia fizyczne mogą w rzeczywistości dodać więcej lat lepszego wzroku niż angażowanie się w siedzący tryb życia.

Rzuć papierosy


Za każdym razem, gdy zapalasz papierosa, tworzysz nie tylko niezdrowy wpływ na twoje płuca i serce, ale twój wzrok jest powoli uszkadzany, jak również. Jest to możliwe do uniknięcia, podobnie jak wynikająca z tego pewność wczesnej zaćmy lub całkiem możliwe, że ARMD. Im szybciej przestaniesz palić, tym szybciej unikniesz pojawienia się jaskry.

Noś ochronę przed promieniami UV

okulary
Wszyscy kochają słoneczne plaże i piękne dni spędzone na opalaniu się przy basenie. Dodaj do swojej listy ochronę przed promieniami UV dla swoich oczu, kiedy nakładasz balsam do opalania, tak abyś był podwójnie chroniony przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Spożywaj zdrową żywność


Słyszałeś stare porzekadło, że "jesteś tym, co jesz". To samo odnosi się do Twojego wzroku. Tak więc, gdy pracujesz nad budową zdrowego ciała dzięki świeżym warzywom, zwróć uwagę na pokarmy, które poprawiają wzrok. Na przykład, orzechy, nasiona lnu, jajka i szpinak są doskonałymi źródłami pożywienia, które dodatkowo poprawiają wzrok.

Zacznij ćwiczyć


Jeśli chcesz zachować zdrowy wzrok, zejdź z kanapy i rozpocznij regularną rutynę ćwiczeń.
Według ekspertów, im więcej ćwiczysz, tym bardziej obniża się ciśnienie w Twoich oczach. W ten sposób zmniejszasz również prawdopodobieństwo wystąpienia jaskry.

Kontroluj wagę


Na koniec, ale równie ważne jest, aby upewnić się, że regularnie monitorujesz swoją wagę, ponieważ nadwaga może prowadzić do cukrzycy typu 2. Jeśli tak się stanie, siatkówka oka może zostać uszkodzona w wyniku retinopatii cukrzycowej.

Czytaj więcej na: http://chustomania.pl/