Alergie

Alergie

Wydaje się, że każda pora roku jest sezonem na alergie. Wiosną są to pyłki drzew i kwiatów. Latem dochodzą pyłki traw. Jesienią pojawiają się pyłki chwastów. Osoby cierpiące na alergie mają objawy takie jak kichanie, świszczący oddech i zatkany nos, ale alergie mogą również wpływać na oczy. Mogą one powodować zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie i łzawienie oczu, a także opuchnięcie powiek.

Oto 8 wskazówek, jak uzyskać ulgę od alergii oczu:

1. Zacznij jak najwcześniej. Zgłoś się do okulisty przed rozpoczęciem sezonu alergicznego, aby dowiedzieć się, jak zmniejszyć swoją wrażliwość na alergeny.

2. Staraj się unikać lub ograniczyć kontakt z głównymi przyczynami alergii oczu. Wiosną i latem, pyłki drzew i traw są zwykle podejrzane. Pyłki ambrozji są największym winowajcą późnym latem i jesienią. Pleśń, roztocza i sierść zwierząt domowych są powszechnymi alergenami w pomieszczeniach zimą.

3. 3.Chroń oczy przed alergenami unoszącymi się w powietrzu na zewnątrz, nosząc okulary przeciwsłoneczne w opasce.

4. Nie trzeć oczu, jeśli swędzą! Pocieranie oczu uwalnia więcej histaminy i pogarsza objawy alergii.

5. Używaj dużej ilości sztucznych łez, aby zmyć z oczu alergeny unoszące się w powietrzu. Zapytaj swojego okulistę, które marki są dla Ciebie najlepsze.

6. Ogranicznoszenie soczewek kontaktowych lub przejdź na soczewki jednodniowe, aby ograniczyć gromadzenie się alergenów na soczewkach.

7. Weź prysznic przed snem i delikatnie oczyść powieki, aby usunąć pyłki, które mogą powodować podrażnienia podczas snu.

8. Rozważ zakup oczyszczacza powietrza do domu i zakup filtru wychwytującego alergeny do systemu ogrzewania/chłodzenia.

Jeśli jesteś ciekawy, jakie jest aktualne stężenie pyłków w Twojej okolicy lub wybierasz się w podróż i chcesz dowiedzieć się, czy musisz spakować krople do oczu, odwiedź stronę www.pollen.com.