Co robią twoje oczy podczas snu?

 Strona główna / Wszystko o soczewkach / Co robią twoje oczy podczas snu?

Co robią twoje oczy podczas snu?

Spędzamy średnio 2920 godzin rocznie na spaniu, co stanowi około jedną trzecią naszego życia. Wygląda to tak, jakbyśmy nic nie robili - po prostu leżymy nieruchomo i nie reagujemy - ale nasz mózg i oczy są w rzeczywistości bardzo aktywne! Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, co dokładnie robią Twoje oczy podczas snu:

Szybki ruch gałek ocznych lub sen REM

Podczas gdy mięśnie ciała są sparaliżowane podczas snu, oczy nadal się poruszają podczas rodzaju snu zwanego snem REM (Rapid Eye Movement), który jest czasem snu, w którym aktywnie śnimy. I nie tylko trochę - te ruchy oczu, znane również jako sakkady, są najszybszymi ruchami wytwarzanymi przez ludzkie ciało, osiągając prędkości kątowe rzędu 900 stopni na sekundę. Dlaczego oczy poruszają się podczas snu REM, nie jest do końca wiadomo. Niektóre badania wykazują, że nasze oczy podążają za obrazami w naszych snach.

Jak niedobór snu wpływa na oczy?

Jeśli nie wysypiasz się wystarczająco, jesteś w dobrym towarzystwie. CDC przeprowadziło badania, z których wynika, że ponad 40 milionów amerykańskich pracowników śpi mniej niż sześć godzin na dobę. Podczas gdy większość ludzi wie, że brak snu może wpływać na czas reakcji i koncentrację, nie jest tak dobrze znane, że ma to również wpływ na wzrok. Oczy są zajęte uzupełnianiem energii, kiedy śpimy i potrzebują do tego co najmniej pięciu godzin snu na noc. W przeciwnym razie mogą wystąpić skutki uboczne, takie jak skurcze oczu (miokymia), wyskakujące naczynia krwionośne, obrzęk nerwu wzrokowego (papilledema) i suchość oka.

Przeczytaj więcej na ten temat na stronie: http://ann-estetyka.pl

Dla dobra zdrowia Twoich oczu, jak również Twojego ogólnego stanu zdrowia, upewnij się, że masz wystarczająco dużo snu. To jest pełne 7 do 9 godzin dla dorosłych i 10 do 11 godzin dla dzieci (nawet więcej dla niemowląt i małych dzieci). Jeśli jesteś jednym z wielu ludzi, którzy mają problemy ze snem, oto kilka wskazówek z Mayo Clinic na temat lepszego snu.

Nic w tym wpisie na blogu nie może być interpretowane jako porada medyczna, ani nie ma na celu zastąpienia zaleceń lekarza specjalisty. W przypadku konkretnych pytań, proszę skontaktować się z lekarzem okulistą.