Jak przygotować się do zbliżającego się badania wzroku

 Strona główna / Wszystko o soczewkach / Jak przygotować się do zbliżającego się badania wzroku

Jak przygotować się do zbliżającego się badania wzroku

Dzisiaj, badania oczu są bardzo ważne w utrzymaniu zdrowego wzroku. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Optometrycznego (AOA), coroczne badanie oczu przez profesjonalistę jest zalecane dla osób dorosłych, które noszą okulary lub soczewki kontaktowe. W przypadku osób, które nie stosują korekcji wzroku, badania okulistyczne są nadal zalecane co 2 do 3 lat, aż do 40 roku życia, w zależności od ogólnego tempa zmian wzrokowych i ogólnego stanu zdrowia danej osoby. Okuliści często zalecają częstsze badania osobom dorosłym cierpiącym na cukrzycę, nadciśnienie i inne zaburzenia zdrowotne, które stanowią zagrożenie dla ich wzroku i zdrowia oczu. Jeśli masz ponad 45 lat, warto jest badać oczy co rok lub dwa lata, aby sprawdzić, czy nie występują u Ciebie typowe problemy związane z wiekiem, takie jak zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej czy starczowzroczność. Przygotowanie się do badania wzroku nie jest trudnym zadaniem, jeśli wiesz, czego można się spodziewać. Poniżej znajduje się przewodnik, który pomoże Ci przygotować się do zbliżającego się badania wzroku. 

Oftalmolodzy - Są to lekarze medycyny, którzy specjalizują się w opiece nad oczami. Poza przepisywaniem kontaktów i okularów, są one licencjonowane do wykonywania operacji oczu i leczenia złożonych warunków medycznych oka. Dadzą Ci kompletny egzamin oczu, zdiagnozować wszelkie problemy z oczami, które możesz mieć, i doradzi Ci na drodze do przodu.

Optometryści - Lekarze ci wykonują wiele z tych samych usług co okuliści, takich jak diagnozowanie wspólnych zaburzeń oczu, przepisywanie soczewek, ocena wzroku i leczenie niektórych chorób oczu za pomocą leków. Jednak nie są oni licencjonowani do oferowania operacji.

badanie

Zrób dokładne dochodzenie w sprawie okulisty, który chcesz skonsultować dla wiarygodnych wyników. Ale nie martw się zbytnio. Skontaktuj się z Centrum Oka dla profesjonalnych usług opieki nad oczami. Poznaj informacje, o które może zapytać Twój okulista Twój lekarz będzie musiał zadać Ci kilka pytań, aby ustalić, czy masz predyspozycje do problemów z oczami lub czy istnieje ryzyko ich wystąpienia w przyszłości. Pytania te mogą obejmować:

  • Jakie problemy z oczami lub ogólne problemy zdrowotne miałeś w przeszłości?
  • Czy w ostatnim czasie doświadczał/a Pan/i nieostrego widzenia, słabego widzenia w nocy, podwójnego widzenia lub błysków światła?
  • Czy przyjmuje Pan/Pani jakieś leki?
  • Czy ktoś w Twojej rodzinie miał problemy z oczami, takie jak zaćma lub jaskra?
  • Czy ktoś w Twojej rodzinie miał lub ma obecnie cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca lub inne problemy zdrowotne?
  • Czy miałaś/eś jakieś problemy zdrowotne, operacje, urazy lub choroby, o których powinienem wiedzieć?
  • Czy kiedykolwiek miałeś/aś operację oczu?
  • Czy urodziłeś się jako wcześniak?

Te i inne pytania mogą być zadane przez lekarza i musisz być przygotowany na ich odpowiedzi. Odwiedź lub skontaktuj się z nami już dziś, aby zaplanować najbliższe profesjonalne i niedrogie badanie wzroku.