Komórki macierzyste

 Strona główna / Wszystko o soczewkach / Komórki macierzyste

Komórki macierzyste

Mogę sobie tylko wyobrazić piękną twarz mojej żony. Oczywiście, dotykałem jej i całowałem ją wiele razy. Czułem linie czubkami palców, śledząc nasze wspólne życie, i słyszałem jej uśmiech. Rozumiem, że to nie jest prawdziwe widzenie tego. Nie widzę jej oczu, które błyszczą na myśl o czymś zabawnym, co powiedziałem; albo kiedy patrzy na mnie z miłością zarezerwowaną tylko dla tych, którzy są naprawdę zakochani.

Ona często próbowała wyjaśnić błysk i kolory zachodu słońca i bawełnianą miękkość chmur, gdy dryfują po niebie. A co z tęczą złożoną ze wszystkich kolorów, które w jakiś sposób obiecują nam wszystkim, że sprawy na świecie będą się miały lepiej.

Jakże niesamowicie byłoby zobaczyć moją córkę Blythe jeżdżącą na nartach po swoim ulubionym szlaku górskim w Kolorado lub mojego syna Toma płynącego na kalifornijskiej fali, oboje tak bezpieczni i szczęśliwi, ciesząc się sportem, który kochają.

Jest jeszcze wiele rzeczy, które chciałbym zobaczyć, ale to się nie stanie, ponieważ jestem niewidomy. Pozostaje mi tylko wyobrażać sobie, jak to jest mieć dar widzenia.

Mogę jedynie wczuć się w to, jak czuje się osoba, której wzrok jest zagrożony przez jaskrę, retinopatię cukrzycową, pigmentowe zapalenie siatkówki i najbardziej niszczycielskie ze wszystkich, zwyrodnienie plamki żółtej.

W Discovery Eye Foundation (DEF) nasi naukowcy każdego dnia pracują nad tym, aby przezwyciężyć utratę wzroku i zachować zdolność do podziwiania piękna, które nas otacza. Słyszałem, że oczy są oknem do duszy. Nie wiem, czy to prawda, ale jestem pewien, że są one najważniejszym zmysłem w grupie pięciu zmysłów i że ratowanie wzroku jest sprawą, którą należy wspierać.

DEF jest zaangażowany w tę misję, a z Twoją pomocą zostaną odkryte odpowiedzi na wszystkie formy chorób oczu. Od nas wszystkich zależy, czy będziemy wspierać badania, które przybliżają nas do tych rozwiązań.

Jeśli chcesz pomóc, kliknij na poniższy przycisk lub pobierz formularz darowizny, aby przekazać darowiznę pocztą, kliknij tutaj: Formularz darowizny DEF

Tom SullivanDEF
's Ambassador of Visionsullivanvision
.com