Którego specjalisty od okulistyki potrzebujesz?

 Strona główna / Wszystko o soczewkach / Którego specjalisty od okulistyki potrzebujesz?

Którego specjalisty od okulistyki potrzebujesz?

Czas zbadać swoje oczy - czy chodzisz do okulisty, optometrysty czy optyka? Twój optometrysta widzi początki zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem, ale wysyła Cię na wizytę do okulisty, dlaczego?

Jedną z najbardziej mylących rzeczy w dbaniu o oczy może być rozróżnienie pomiędzy okulistą, optometrystą i optykiem. Każdy specjalista opieki nad oczami ma bardzo ważną rolę do odegrania w zdrowiu Twoich oczu i tutaj jest szybkie streszczenie tego, co każdy z nich robi, abyś mógł wybrać najlepszego dla Twoich problemów z widzeniem i leczenia.

Okulista
Ci specjaliści są w pełni wyszkolonymi lekarzami, którzy ukończyli ośmioletnie szkolenie poza stopniem licencjata. Ich szkolenie obejmuje pełne spektrum opieki nad oczami, od przepisywania okularów i soczewek kontaktowych i dawania zastrzyków do oczu, do przeprowadzania skomplikowanych operacji oczu. Wielu lekarzy może być również zaangażowany badania oczu, aby lepiej zrozumieć wizję, poprawić leczenie chorób oczu lub potencjalnie znaleźć lekarstwo. Łatwo ich rozpoznać po MD występującym po ich nazwisku.

Optometrysta
Ci specjaliści medyczni ukończyli czteroletni program w akredytowanej szkole optometrii. Zostali przeszkoleni w zakresie przepisywania i dopasowywania okularów i soczewek kontaktowych, a także diagnozowania i leczenia różnych chorób oczu. Zapewniają one leczenie poprzez miejscowe środki terapeutyczne i leki doustne, i są licencjonowane do wykonywania niektórych rodzajów chirurgii laserowej, takich jak Lasik. Łatwo ich zidentyfikować dzięki OD występującemu po ich nazwisku.

Optyk
Ci specjaliści opieki nad oczami nie są licencjonowani do wykonywania badań oczu, testów medycznych lub leczenia pacjentów. Ich celem jest przyjęcie recepty od okulisty lub optometrysty i współpraca z Tobą w celu ustalenia, które okulary lub soczewki kontaktowe najlepiej sprawdzają się w Twoim przypadku. Jeśli cierpisz na chorobę oczu, taką jak keratoconus, ci specjaliści mogą zrobić różnicę między stosunkowo normalnym życiem, lub takim, które jest podyktowane krótkimi okresami widzenia z powodu bólu soczewek kontaktowych. Ci specjaliści opieki nad oczami mogą posiadać i stowarzyszony stopień optyka lub mają apprenticed fore wymaganą liczbę godzin.

Podczas gdy każdy z tych specjalistów ma swój własny obszar wiedzy, mogą oni tworzyć zespół, którego jedyną troską jest zdrowie Twoich oczu i zdolność do widzenia tak wyraźnie, jak to możliwe.

8/11/15

Susan DeRemer, CFRE
Wiceprezes ds. rozwoju
Discovery Eye Foundation

Którego specjalisty od okulistyki potrzebujesz? Tagged on: okulista optyk optometrysta