LASIK dla kobiet

 Strona główna / Wszystko o soczewkach / LASIK dla kobiet

LASIK dla kobiet

Kobiety są bardziej zajęte niż kiedykolwiek, podejmując decyzje cały dzień, codziennie, dla siebie i swoich rodzin. Decyzja, czy uzyskać LASIK chirurgii oka jako kobieta jest głównym jeden, który wymaga odpowiedniego planowania i czasu.

Kluczem do wyboru odpowiedniego czasu, aby uzyskać LASIK jest, gdy recepta jest stabilna. Przeprowadzenie operacji w czasie niestabilności refrakcji może spowodować nadmierną lub niedostateczną korekcję, która będzie wymagała ponownego dostosowania recepty.

LASIK i ciąża

Jedną z głównych przyczyn niestabilności refrakcji są wahania hormonów. Jest to jeden z powodów, dla których LASIK nie jest zalecany, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Inne powody, dla których należy unikać operacji LASIK w tym czasie, to zmiany ciśnienia w rogówce spowodowane zatrzymaniem płynów oraz suchość oczu związana z ciążą. Jeśli jednak jesteś młodą kobietą i obawiasz się, czy przyszła ciąża nie dyskwalifikuje Cię jako kandydata do zabiegu LASIK, nie obawiaj się. Twoja wizja może się nieco zmienić podczas ciąży lub karmienia piersią, ale powinna wrócić do normy po ustabilizowaniu się hormonów.

W jakim wieku powinienem poddać się zabiegowi LASIK?

Chociaż FDA zatwierdziła operację LASIK dla osób powyżej 18 roku życia, jeśli jesteś młodą kobietą w wieku dwudziestu kilku lat, najlepiej jest poczekać kilka lat, ponieważ Twoja moc refrakcyjna prawdopodobnie nadal się zmienia. Nigdy nie jesteś za stary, aby poddać się zabiegowi LASIK, jednak warunki związane z wiekiem, takie jak zaćma, mogą wpływać na skuteczność i kwalifikowalność. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że LASIK nie może skorygować prezbiopii, czyli związanej z wiekiem utraty mocy skupiającej w bliży. W wieku 40-50 lat wiele osób, które miały LASIK, będzie potrzebowało okularów do czytania.

LASIK i menopauza

W przypadku kobiet, hormony mogą niestety przeszkodzić w pomyślnym wyniku operacji LASIK również w późniejszym okresie życia. Menopauza i hormonalna terapia zastępcza może powodować suchość oka u kobiet, co jeśli jest wystarczająco poważne, może albo pozostawić Cię rozczarowanym wynikami, albo całkowicie zdyskwalifikować Cię jako kandydata. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będą soczewki kontaktowe Proclear, które zostały zaprojektowane z myślą o dyskomforcie suchego oka.

Czy poddać się operacji LASIK jako kobieta, czy też nie, wiąże się z kilkoma dodatkowymi komplikacjami. Jednak porozmawiaj ze swoim okulistą o swojej konkretnej sytuacji, ponieważ czas na zabieg LASIK może być właśnie teraz. Aby dowiedzieć się więcej o operacji LASIK, przeczytaj broszurę AAO, "Is LASIK for me? Przewodnik pacjenta do chirurgii refrakcyjnej."

Czy masz objawy suchego oka? Wypróbuj soczewki Proclear firmy CooperVision już dziś Skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego
Żadna z informacji zawartych w tym wpisie nie może być interpretowana jako porada medyczna, ani nie ma na celu zastąpienia zaleceń lekarza specjalisty. W przypadku szczegółowych pytań należy skontaktować się z lekarzem okulistą.