Narodowy Instytut Oka

 Strona główna / Wszystko o soczewkach / Narodowy Instytut Oka

Narodowy Instytut Oka

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczna inicjatywa zdrowotna, której celem jest zwrócenie uwagi na pozytywne aspekty starzenia się. Starzenie się to proces, który przynosi wiele zmian. Utrata wzroku i ślepota nie muszą jednak być jedną z nich. Istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby zachować zdrowe oczy do końca życia.

Choroby oczu często nie mają wczesnych objawów, ale mogą być wykryte podczas kompleksowego badania dylatacyjnego oka. Kompleksowe badanie dna oka różni się od podstawowego badania wzroku lub badania przesiewowego, które przeprowadza się w celu zakupu okularów lub kontaktów. Rozszerzając źrenice i badając tylną część oka, specjalista może wykryć choroby oczu we wczesnym stadium, zanim dojdzie do utraty wzroku. Przeprowadzając kompleksowe badanie wzroku, specjalista może sprawdzić, czy nie występują wczesne objawy - zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem.

  • Zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem

  • Zaćmy

  • Retinopatii cukrzycowej

  • Jaskra

Oto kilka innych wskazówek, które pomogą zachować zdrowy wzrok i ciało teraz i w miarę starzenia się:

  • Jedz zdrową, zrównoważoną dietę. Spożywanie owoców i warzyw może pomóc w utrzymaniu zdrowych i wolnych od chorób oczu.
  • Utrzymuj zdrową wagę. Nadwaga zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca i cukrzycy. Powikłania cukrzycy, takie jak retinopatia cukrzycowa lub jaskra, mogą w końcu doprowadzić do utraty wzroku.
  • Nie pal. Palenie zwiększa ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem, zaćmy i innych chorób ogólnoustrojowych, w tym raka. Noś okulary ochronne, gdy przebywasz na świeżym powietrzu. Ochrona oczu przed promieniowaniem ultrafioletowym podczas przebywania na zewnątrz jest ważna dla zdrowia oczu. Wybieraj okulary przeciwsłoneczne, które blokują od 99 do 100 procent promieniowania UV-A i UV-B.

Nawet jeśli nie masz problemów ze wzrokiem, regularne wizyty u okulisty w celu wykonania kompleksowego badania dylatometrycznego są najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko utraty wzroku wraz z wiekiem.

Więcej na: http://ann-estetyka.pl