Okulary z progresywnymi soczewkami

 Strona główna / Soczewki progresywne / Okulary z progresywnymi soczewkami

Okulary z progresywnymi soczewkami

Soczewki biofikalneWiększość osób, które chcą polepszyć swój wzrok decyduje się na stosowanie jednoogniskowych okularów. Długi czas taka forma będzie nam wystarczała, ale po 40 roku życia może się okazać, że będzie problem z widzeniem z bliska. Najczęściej będzie to wynik zmęczenia dwóch mięśni, które zmieniają się z czasem, gdy się czyta. Ten proces będzie naturalny i nie ma w tym nic dziwnego. Nie są to żadne nieprawidłowe reakcje. Jako progresywną określa się taką soczewkę, która ma wartość dioptrii przystosowaną do widzenia na wszystkich odległościach. Dzięki temu będą nam wystarczały jedynie pojedyncze okulary niezależnie od tego czy będzie się patrzeć w dal czy blisko.

 

Od momentu powstania takich soczewek uległy one zdecydowanej poprawie i obecnie są już rzeczywiście bardzo dobrze przygotowane. Coraz więcej osób decyduje się więc na to, by z nich korzystać widząc jak wiele zalet mają.

 

Progresywne soczewki składają się z trzech elementów:

- górna cześć ma odpowiadać za widzenie z daleka

- dolna cześć za widzenie przedmiotów blisko.

- cześć środkowa jest gładka i odpowiada za widzenie tego co znajduje się w centrum, odpowiada za przejście między dalą a bliżą.

 

Czym się różnią soczewki progresywne od bifokalnych?

Inaczej niż okulary bifokalne soczewki progresywne nie wyróżniają się widoczną linią, która wskazuje na to jaki jest podział widzenia. Tutaj to przejście charakteryzuje się płynnością, dzięki czemu okulary prezentują się estetyczniej.