Soczewki kontaktowe a sport

 Strona główna / Wszystko o soczewkach / Soczewki kontaktowe a sport

Soczewki kontaktowe a sport

Jeśli jesteś entuzjastą sportu, bez wątpienia interesują Cię sposoby na poprawę swoich wyników. Przejście z okularów na soczewki kontaktowe jest jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów, aby to osiągnąć.

Jakie są zalety?

Istnieje wiele sposobów, w jaki soczewki kontaktowe mogą dać Ci swobodę skupienia się na sporcie:

  • Lepsze widzenie peryferyjne i niezakłócony widok - nawet najlepsze okulary sportowe typu wrap-around nadal ograniczają Twoje widzenie peryferyjne. A soczewki kontaktowe nie zablokują Ci widoku tak, jak oprawki.
  • Mniejsze ryzyko urazu - ostatnią rzeczą, jakiej oczekujesz w razie upadku lub uderzenia łokciem w twarz podczas gry, jest szkło w pobliżu oczu.
  • Mniej zniekształceń - okulary mogą zaparować, odpaść lub przemieszczać się, powodując zniekształcenia. Kontakty są o wiele bardziej stabilne.
  • Lepsza ochrona - soczewki kontaktowe pozwalają na noszenie prawie każdego rodzaju gogli ochronnych lub kasku. Aby uzyskać listę okularów ochronnych według dyscyplin sportowych, kliknij tutaj.
  • Większy komfort - Nie ma nic tak niewygodnego lub rozpraszającego jak uczucie okularów zsuwających się z nosa, kiedy jesteś naprawdę aktywny. Soczewek kontaktowych nie czuje się w ogóle.

Co z promieniami UV?

Niektóre rodzaje soczewek kontaktowych, jak na przykład soczewki z rodziny Avaira, posiadają filtry UV. Jednak nie zastępują one okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV i nie chronią powiek, spojówki ani zewnętrznych części oka. Niektóre sporty, takie jak sporty na śniegu, w których światło słoneczne odbija się od powierzchni odbijających światło, wymagają okularów chroniących przed promieniowaniem UV.

Która opcja jest dla Ciebie najlepsza?

Wszystkie rodzaje soczewek kontaktowych zapewniają bardziej naturalne widzenie podczas uprawiania sportu niż okulary, ale niektóre z nich mogą być bardziej odpowiednie dla Twojego sportu niż inne. Suchość oczu jest problemem dla sportowców uprawiających sporty w niskich temperaturach, takich jak narciarstwo czy snowboarding. Jeśli uprawiasz sporty zimowe, możesz być dobrym kandydatem do linii soczewek kontaktowych Proclear, które zostały zaprojektowane specjalnie dla suchych oczu. Soczewki kontaktowe z filtrami UV, jak te wymienione powyżej, będą dobrym wyborem dla sportów uprawianych na świeżym powietrzu, takich jak siatkówka plażowa czy tenis. Porozmawiaj ze swoim okulistą na temat najlepszego doboru soczewek dla Twojego aktywnego stylu życia.

Jeśli chodzi o wydajność i komfort podczas uprawiania sportu, soczewki kontaktowe są zdecydowanym zwycięzcą w stosunku do okularów.

Przeczytaj więcej na ten temat na stronie: http://ann-estetyka.pl