Wrzesień miesiącem zdrowego starzenia się

 Strona główna / Wszystko o soczewkach / Wrzesień miesiącem zdrowego starzenia się

Wrzesień miesiącem zdrowego starzenia się

Obecnie ludzie żyją dłużej niż kiedykolwiek wcześniej, więc ważne jest, aby być proaktywnym i wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie w miarę starzenia się.

Jak każdy inny organ w Twoim ciele, oczy nie pozostają takie same z wiekiem. Zmiany w widzeniu są normalne z wiekiem, ale utrata wzroku i ślepota już nie. Osoby starsze są bardziej narażone na pewne choroby oczu i schorzenia, w tym zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem, zaćmę, retinopatię cukrzycową, jaskrę, suche oko i słabe widzenie. Aby nadal cieszyć się zdrowym wzrokiem w miarę upływu lat, ważne jest, aby regularnie wykonywać kompleksowe badanie dylatacyjne oczu u okulisty lub optometrysty.

Oto kilka innych wskazówek, jak utrzymać zdrowe widzenie teraz i w miarę starzenia się:

  • Jedz zdrową, zrównoważoną dietę. Owoce i warzywa mogą pomóc w utrzymaniu zdrowych oczu. Odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać zdrowe przepisy na oczy, kliknij tutaj Gotuj na oczy.

  • Utrzymuj zdrową wagę. Nadwaga zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę. Ćwicząc regularnie, możesz pomóc utrzymać swoje ciało w zdrowiu i zapobiec utracie wzroku.

  • Nie pal. Palenie zwiększa ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem, zaćmy oraz innych chorób oczu, które mogą uszkodzić nerw wzrokowy.

  • Noś ochronne okulary podczas przebywania na zewnątrz. Ochrona oczu przed promieniami ultrafioletowymi słońca, gdy jesteś na zewnątrz, jest niezbędna dla zdrowia oczu. Noś okulary przeciwsłoneczne, które blokują od 99 do 100 procent promieniowania UV-A i UV-B.

  • Poznaj historię swojej rodziny. Porozmawiaj z członkami swojej rodziny o ich historii zdrowia oczu. Ważne jest, aby wiedzieć, czy ktoś został zdiagnozowany z chorobą lub stanem, ponieważ wiele z nich jest dziedzicznych, takich jak jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej i cukrzyca . To pomoże określić, czy jesteś na wyższe ryzyko rozwoju choroby oczu lub choroby.

  • Rozważyć multiwitaminę. Witaminy C, E i minerał cynk wykazano, aby promować zdrowie oczu . Witaminy z Luteina i Zeaxanthin były znane, aby pomóc pacjentom z umiarkowanym do ciężkiego zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem.

  • Daj odpocząć swoim oczom. Jeśli spędzasz dużo czasu przy komputerze lub skupiasz się na jednej odległości, czasami zapominasz o mruganiu, co powoduje suchość i zmęczenie oczu. Co 20 minut patrz w dal około 20 stóp przed sobą przez 20 sekund. Może to pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu. Rozważ użycie lubrykantu w postaci kropli do oczu podczas długich okresów intensywnego używania oczu i odpocznij przez 5 minut.

Nie możesz zatrzymać czasu, ale możesz zadbać o swoje oczy, aby pozostały zdrowe wraz z wiekiem. Posiadanie zdrowego wzroku może być możliwe w każdym wieku!

Wrzesień jest Miesiącem Zdrowego Starzenia się Tagged on: zwyrodnienie plamki związane z wiekiem AMD retinopatia cukrzycowa badanie oczu zdrowie oczu jaskra słabe widzenie odżywianie okulista