Wrzesień miesiącem zdrowego starzenia się

 Strona główna / Wszystko o soczewkach / Wrzesień miesiącem zdrowego starzenia się

Wrzesień miesiącem zdrowego starzenia się

Miesiąc Zdrowego Starzenia się to coroczne święto zdrowia, którego celem jest skupienie uwagi narodu na pozytywnych aspektach starzenia się. Starzenie się jest procesem, który przynosi wiele zmian. Utrata wzroku i ślepota nie muszą być jednak jedną z nich. Istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby pomóc utrzymać zdrowe oczy przez resztę życia.

Choroby oczu często nie mają wczesnych objawów, ale mogą być wykryte podczas kompleksowego badania dylatacyjnego oczu. Kompleksowe badanie rozszerzone oczu różni się od podstawowego badania oczu lub badania przesiewowego dla okularów lub kontaktów. Poprzez rozszerzenie źrenic i zbadanie tylnej części oka, Twój specjalista może wykryć choroby oczu w ich wczesnym stadium, zanim dojdzie do utraty wzroku. Przeprowadzając kompleksowe badanie oczu, specjalista może sprawdzić, czy nie występują wczesne oznaki - zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem.

  • Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem

  • Zaćma

  • Retinopatii cukrzycowej

  • Jaskry

Oto kilka innych wskazówek, które pomogą utrzymać zdrowy wzrok i ciało teraz i w miarę starzenia się:

  • Jedz zdrową, zrównoważoną dietę. Spożywanie owoców i warzyw może pomóc w utrzymaniu zdrowych i wolnych od chorób oczu.
  • Utrzymuj zdrową wagę. Nadwaga zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca i cukrzycy. Powikłania cukrzycy, takie jak retinopatia cukrzycowa lub jaskra, mogą w końcu doprowadzić do utraty wzroku.
  • Nie pal. Palenie zwiększa ryzyko zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem, zaćmy i innych chorób ogólnoustrojowych, w tym raka. Noś ochronne okulary podczas przebywania na zewnątrz. Ochrona oczu przed promieniami ultrafioletowymi słońca, gdy jesteś na zewnątrz, jest ważna dla zdrowia oczu. Wybierz okulary przeciwsłoneczne, które blokują od 99 do 100 procent promieniowania UV-A i UV-B.

Nawet jeśli nie masz problemów ze wzrokiem, regularne wizyty u okulisty w celu przeprowadzenia kompleksowego badania wzroku metodą dylatacji są najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko utraty wzroku z wiekiem.

Pobierz "Wzrok każdego człowieka może się zmienić z wiekiem"
Broszura z wyjaśnieniem, jak widzenie może się zmieniać z wiekiem.

Wrzesień to miesiąc zdrowego starzenia się Tagi: zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem ślepota zaćma egzamin oczu zdrowie oczu słabe widzenie Narodowy Instytut Oka odżywianie wzrok zasoby