Znaczenie badania oczu

Znaczenie badania oczu

Kiedy kończą się letnie wakacje, czas przygotować się do nowego roku szkolnego. Zakup nowych mundurków i artykułów szkolnych może być na szczycie listy rzeczy do zrobienia, ale są też inne kroki, które możesz podjąć, aby pomóc dziecku przygotować się do szkoły, a sprawdzanie wzroku dziecka jest jednym z nich.

Znaczenie problemów ze wzrokiem jest powszechne wśród dzieci w wieku szkolnym, ale wiele dzieci nie narzeka na wzrok, ponieważ nie zdaje sobie sprawy, że ich wzrok jest nieprawidłowy. Niewykryte problemy ze wzrokiem mogą mieć znaczący wpływ na wszystkie aspekty rozwoju dziecka. Kiedy dzieci mają problemy z widzeniem, ich rozwój intelektualny i społeczny może na tym ucierpieć. Są one o wiele bardziej narażone na frustrację podczas nauki, a co za tym idzie, na słabe wyniki w szkole.

Problemy ze wzrokiem u dzieci często pozostają niewykryte przez miesiące, a nawet lata, ponieważ rodzice i nauczyciele nie tworzą związku między problemami ze wzrokiem a słabymi wynikami w szkole. Niewykryte problemy z widzeniem mogą wywołać wiele z tych samych oznak i objawów powszechnie przypisywanych do kwestii behawioralnych, takich jak zaburzenia nadpobudliwości uwagi (ADHD). Ze względu na te podobieństwa, nie jest nieznane, aby dziecko było oznaczane jako dziecko o specjalnych potrzebach tylko z powodu niewykrytych problemów z widzeniem.

Przygotowanie dziecka do badania wzroku Najlepszym sposobem na ochronę zdrowia oczu dziecka i zwiększenie jego zdolności do nauki jest wzięcie go na badanie wzroku. Im wcześniej problem ze wzrokiem zostanie wykryty i leczony, tym większe jest prawdopodobieństwo, że leczenie zakończy się sukcesem i tym większe są szanse, że Twoje dziecko osiągnie swój pełny potencjał. Dzieci mogą czuć się zdenerwowane uczestnictwem w badaniu wzroku, ale istnieje wiele kroków, które można podjąć, aby pomóc im poczuć się bardziej swobodnie:

Wyjaśnić, co się stanie podczas badania wzroku. Zabierz je na badanie wzroku, aby mogły obserwować podczas badania wzroku. Upewnij się, że wiedzą, że zostaną poproszeni o spojrzenie i identyfikację przedmiotów. Mogą to być zdjęcia, litery lub kształty. Upewnij się, że nie ma błędnych odpowiedzi. Zachęcaj ich, by mówili to, co widzą. Zaplanujcie badania wzroku na czas, kiedy będą wypoczęci. Zmęczenie może wpłynąć na dokładność badania.

Zapisanie dziecka na badanie wzroku pomoże zapewnić, że dziecko rozpocznie nowy rok szkolny na tyle dobrze widzieć, by mogło się uczyć i bawić. Jest to jedna z najlepszych inwestycji, jakie możesz zrobić w przyszłość swojego dziecka.