Soczewki schleral

 Strona główna / Wszystko o soczewkach / Soczewki schleral

Soczewki schleral

Soczewki twarde stały się bardzo popularne i chociaż wiele osób korzysta z komfortu i korekcji wzroku, które zapewniają, niektórzy mają trudności z zakładaniem i zdejmowaniem tych soczewek RGP o dużej średnicy. Jeżeli jesteś jednym z tych, którzy mają problemy z zakładaniem i zdejmowaniem soczewek, istnieje wiele narzędzi, które mogą Ci pomóc.

Na stronie internetowej Scleral Lens Education Society znajduje się wiele informacji na temat pielęgnacji i obsługi tych soczewek, a także doskonały film. Znajdują się tam zdjęcia demonstrujące różne sposoby trzymania soczewki podczas jej zakładania ... niektóre, których być może jeszcze nie próbowałeś! Jeśli masz problemy z soczewkami schleral, zobacz poniżej.

Wskazówki i triki dotyczące rozwiązywania problemów:

    • Jeśli nie jesteś w stanie utrzymać płynu w miseczce soczewki podczas zbliżania jej do oka, upewnij się, że Twoja twarz jest w pełni równoległa do podłogi. Może się wydawać, że prawie stoisz na głowie, kiedy jesteś w prawidłowej pozycji do aplikacji soczewki.
    • Kontrola powiek ma zasadnicze znaczenie; używaj jednej ręki, aby trzymać powieki całkowicie z dala od drogi i nie zwalniaj ich, dopóki soczewka nie znajdzie się całkowicie na swoim miejscu, a tłok (lub statyw z palcami) nie zostanie usunięty.
    • Jeśli nie jesteś w stanie skutecznie zaaplikować stałej soczewki z solą fizjologiczną, możesz poćwiczyć zakładanie soczewki po wypełnieniu jej komory płynem Celluvisc™ lub innym niezastrzeżonym lepkim środkiem nawilżającym. Te lepkie płyny w porównaniu z solą fizjologiczną będą jednak zamazywać Twoje widzenie, więc możesz po prostu używać ich do ćwiczenia aplikacji soczewek. Kiedy już opanujesz ten krok, przełącz się na sól fizjologiczną, aby zapewnić sobie lepsze widzenie.
    • Staraj się mieć otwarte oboje oczu podczas zakładania soczewek. Może to również pomóc Ci w prawidłowym ułożeniu soczewek.
    • Jeśli używasz tłoczka z wypustkami (DVM) i widzisz otwór w środku przyssawki, patrz bezpośrednio na ten otwór, gdy wprowadzasz soczewkę do pozycji. Pomoże to w prawidłowym ustawieniu obiektywu.

Wiele osób uważa, że tłoczki DVM są pomocne. Są one łatwo dostępne w gabinecie lekarskim oraz w Internecie. To jest tylko kilka miejsc, gdzie można je znaleźć: DMV Corp, Strefa Suchego Oka i Amazon.

Innym wariantem standardowych aplikatorów do soczewek jest aplikator w kształcie pierścienia firmy EZI Scleral Lens. Został on zaprojektowany przez pacjenta po przeszczepie, który jak wielu innych miał problemy z założeniem soczewki twardówkowej bez powstawania pęcherzyka. Przeczytaj historię Tima.

Jeśli wypróbowałeś powyższe techniki i nadal masz problemy z założeniem soczewek twardych, istnieje szereg urządzeń, które mogą Ci pomóc. Firma Dalsey Adaptives opracowała urządzenie See-Green, które może być używane do skutecznej aplikacji twardych soczewek kontaktowych. System See-Green jest dostarczany z podstawką, na której znajduje się podświetlany tłok (Rycina 2). Używając tego systemu, nie trzymasz soczewki, lecz opuszczasz na nią oko, dzięki czemu obie ręce pozostają wolne, co pozwala na lepszą kontrolę powiek. Światło na środku tłoka jest używane jako cel, który pomaga w centralnym położeniu soczewki na oku. Kliknij tutaj, aby zobaczyć szczegółową instrukcję.

Soczewki twarde zapewniają dobre widzenie i komfort, ale mogą być trudne w obsłudze. Przedyskutuj te opcje ze swoim specjalistą, aby uzyskać jego lub jej rekomendację dla Twojej konkretnej sytuacji.

1/28/16


Cathy Warren, RN
Dyrektor wykonawczyNarodowej
Fundacji Ziarniniaka