Wybór soczewek

 Strona główna / Soczewki progresywne / Wybór soczewek

Wybór soczewek

Pielęgnacja soczewek

Wyborem soczewek powinien zawsze zajmować się specjalista. Również, gdy będzie chciało się zmieniać soczewki na jakiś inny typ to powinno się taki krok konsultować z dobrym specjalistą. W trakcie pierwszej wizyty zadaniem lekarza będzie przeprowadzenie dokładnego badania kwalifikacyjnego, w ramach którego zostaną określone istotne kwestie, które zdecydują jakie soczewki będą dla konkretnej osoby najlepsze. Ustala się również konieczność odwiedzania lekarza w celu wizyt kontrolnych. Zawsze natomiast trzeba się tam udać, gdy widzi się jakieś niepokojące objawy związane z soczewkami.

 

Ogólnie pielęgnacja soczewek nie będzie żadnym problemem. Jeśli ma się takie soczewki, które mają nam dłużej służyć to każdego dnia należy je wyczyścić w specjalnie przygotowanym płynie, który każdy może kupić u optyka. Jest to płyn dezynfekujący. Nakłada się go kilka kropel na ręce i następnie lekko pociera soczewkę, dzięki czemu zostanie ona skutecznie wyczyszczona. Potem można umieścić Jak zakładać soczewkisoczewki na noc w takim płynie.

 

Jak zakładać soczewki? Zakładanie soczewek nie jest trudne. Na pierwszej wizycie powinien to zrobić lekarz i wtedy będzie też najlepszy moment, by tego zakładania się nauczyć. Trzeba podnieść górną powiekę a dolną nieco odciągnąć i opuszkiem palca położyć soczewkę na gałce ocznej. Wyciąga się ją podobnie, przez lekkie uszczypnięcie dwoma palcami.