Czego należy się spodziewać podczas kolejnej wizyty u lekarza okulisty w czasie pandemii COVID-19

 Strona główna / Wszystko o soczewkach / Czego należy się spodziewać podczas kolejnej wizyty u lekarza okulisty w czasie pandemii COVID-19

Czego należy się spodziewać podczas kolejnej wizyty u lekarza okulisty w czasie pandemii COVID-19

Dbanie o swoje zdrowie jest kluczowe i możesz mieć obawy związane ze zdrowiem oczu w wyniku pandemii COVID-19. Gabinety okulistów i optometrystów wznawiają świadczenie kompleksowej opieki nad oczami i wzrokiem oraz wdrażają nowe protokoły, aby zapewnić opiekę w bezpiecznym i zdrowym środowisku.

Podczas gdy zmiany różnią się w zależności od stanu, jak również od poszczególnych miejsc praktyki, pacjenci powinni oczekiwać, że ich lekarze okuliści, podobnie jak wszyscy pracownicy medyczni, przestrzegają federalnych, stanowych i lokalnych dyrektyw dotyczących środków zapobiegania zakażeniom i wdrażają odpowiednie procedury bezpieczeństwa w celu zmniejszenia ryzyka przeniesienia COVID-19 w gabinecie. Obejmują one nie tylko ścisłe protokoły czyszczenia i sterylizacji, ale także środki skutecznego zarządzania przepływem pacjentów i zachęcania do fizycznego oddalenia się. Pacjenci powinni spodziewać się badań przesiewowych pod kątem objawów COVID-19 i pobierania temperatury pacjentów po przybyciu do placówki, ograniczenia liczby gości wpuszczanych do poczekalni oraz wymagania od wszystkich, aby założyli maskę na twarz i/lub rękawiczki przed wejściem do gabinetu.

Przed wizytą należy zadać pacjentowi serię pytań, takich jak: czy zdiagnozowano u niego COVID-19, czy był narażony na kontakt z kimś, kto ma aktywne zakażenie COVID oraz czy ma jakiekolwiek typowe objawy zakażenia COVID-19, w tym gorączkę, kaszel, duszności lub jakieś upośledzenie zmysłu smaku lub węchu. Może Pan/Pani również zostać zapytany/a o historię ostatnich podróży. Jeśli istnieje obawa, że możesz mieć infekcję COVID-19, wówczas wizyta może zostać przełożona na późniejszy termin.

Po przybyciu do gabinetu zostanie przeprowadzony z Panem/Panią ponowny wywiad w celu stwierdzenia, czy nie występują u Pana/Pani objawy sugerujące zakażenie wirusem COVID-19. Może Pani/Pan zostać poproszona/y o zmierzenie temperatury termometrem bezkontaktowym oraz o umycie rąk lub posmarowanie ich środkiem do higieny rąk przed wejściem do gabinetu. Może zostać poproszony o nie przyprowadzanie ze sobą członków rodziny lub asystentów.

Każdy pacjent (oraz osoby towarzyszące pacjentowi) ma obowiązek noszenia maski, przy czym maska musi być założona prawidłowo, zakrywając zarówno nos jak i usta. Maska musi być noszona przez cały czas trwania wizyty, a rozmowy z lekarzem lub personelem będą ograniczone. Testy, które są używane do monitorowania jaskry mogą być wykonywane ze zmodyfikowanymi protokołami, aby zminimalizować czas spędzony w biurze.

Jak przygotować się do wizyty u okulisty

  • Nie idź na wizytę, jeśli czujesz się chory. Jeśli obudzisz się z kaszlem lub bólem gardła, prawdopodobnie najlepiej będzie przełożyć wizytę i zadzwonić do swojego lekarza pierwszego kontaktu. Rutynowe badanie wzroku może poczekać. Nie zdziw się, jeśli po przyjeździe ktoś zmierzy ci temperaturę, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.
  • Wypełnij formularze z wyprzedzeniem. Jeśli to możliwe, wypełnij formularze online przed wizytą. Pozwoli to ograniczyć kontakt twarzą w twarz i ogólny czas spędzony w gabinecie. Wszelkie dodatkowe informacje, o które prosi lekarz, można również uzyskać przez telefon.
  • Przestrzegaj wytycznych dotyczących dystansu społecznego. Mogą obowiązywać nowe procedury pomagające w zachowaniu dystansu społecznego, od znaczników na ziemi wskazujących, gdzie należy stanąć, do ograniczonej liczby osób dopuszczonych do pewnych obszarów. W zależności od lokalizacji biura, może być konieczne zadzwonienie z samochodu, aby się zameldować. Każde biuro jest inne, więc upewnij się, że sprawdzisz w swoim biurze lekarskim, jakie są ich wymagania.
  • Idź sam na swoją wizytę. Większość biur pozwala na wejście do biura tylko pacjentowi, z wyjątkiem tych, które wymagają, aby opiekun lub opiekun uczestniczył w spotkaniu z nimi. Ogranicza to ilość osób wchodzących i wychodzących z gabinetu oraz pomaga utrzymać bardziej sterylne, czyste środowisko.
  • Na wizytę należy założyć maskę. W zależności od stanu, maska może być obowiązkowa lub zalecana w miejscach publicznych. Centers for Disease Control and Prevention zaleca noszenie maski zakrywającej nos i usta, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.

Podczas gdy lekarze okuliści rozpoczynają ponowne otwarcie i operacje przebiegają w "nowej normie", Twój okulista i/lub optometrysta pracują nad zapewnieniem ciągłego bezpiecznego dostarczania niezbędnych usług okulistycznych podczas pandemii COVID-19.

Aby dowiedzieć się, czego dokładnie można się spodziewać podczas wizyty, należy zadzwonić do gabinetu lekarskiego, aby dowiedzieć się, jak najlepiej przygotować się do wizyty.

Czego należy się spodziewać podczas następnej wizyty u okulisty w czasie pandemii COVID-19 Tagi: zwyrodnienie plamki związane z wiekiem AMD katarakta soczewki kontaktowe rogówka badanie wzroku zdrowie oczu jaskra retinitis pigmentosa wzrok zasoby